Junajted me gol në minutën e fundit pjesëmarrje në fazën eliminuese në LK

Mançester, 28 nëntor 2018 (MIA) – Me golin e Maruan Felainit në minutën e fundit Mançester Junajtedi e fitoi Jang Bojs dhe u plasua në raundin eliminues të Ligës së kampionëve.

Në dobi të Mançesterit ka shkuar edhe fitorja e Juventusit ndaj Valensisë e cila në gjiron para përfundimit të fazës së grupeve, ka mbetur pesë pikë pas gjigantit anglez.

Rezultatet e ndeshjeve në Ligën e kampionëve, gjiroja e pesë segmenti E-X:

AEK – Ajaks 0:2,

CSKA Moska – Plezen 1:2

Roma – Real Madridi 0:2

Baern Minhen – Benefika 5:1

Hofenhajm – Shahtjor 2:3

Juventus – Valensia 1:0

Lion – Mançester Siti 2:2

Mançester Junajted – Jang Bojs 1:0

Deri tani plasim në fazën e ardhshme siguruan: Baerni, Ajaksi, Mançester Siti, Real Madridi, Roma, Juventusi dhe Mançester Junajtedi. Për vendin e fundit do të luftojnë Lioni dhe Shahtjor.

Sot luhen ndeshjet e segmentit A-D. sn/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail