Gjokoviq dhe Federer në Paris e luajtën meçin e vitit

Londër, 28 nëntor 2018 (MIA) – Asociacioni i tenistëve profesionistë, meçin mes Novak Gjokoviqit dhe Roxher Federerit në gjysmëfinale e Mastersit në Paris e shpalli si më të mirin në vitin 2018.

Në atë duel, të luajtur më 3 nëntor, fitoi Gjokoviq, me 2-1, pas seteve 7:6, 5:7 dhe 7:6.

Federer ishte pjesëmarrës edhe në meçin, i cili e zuri vendin e dytë në zgjedhjen e ATP. Ky është dueli me Huan Martin Del Petro në finalen e Mastersit në Indian Uells. mb/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail