Publikohen të gjitha dyshet për xhiron e katërt kualifikuese në LK

Nion, 14 gusht 2019 (MIA) – Në Ligën e futbollit të kampionëve mbrëmë janë luajtur revanshet e raundit të tretë të kualifikimeve sipas së cilës u formuan dyshet për xhiron e 4-të. Befasi janë eliminimet e Portos dhe Seltik të cilët konsideroheshin si favoritët e mëdhenj për plasman në elitën.

Seltik është eliminuar pas mposhtjes vendore (3:4) nga Kluzhi rumun, ndërsa Porto gjithashtu në terrenin e tij ka humbur (23) nga Krasnodr (Rusi). Ylli i kuq i Beogradit në Danimarkë është gëzuar pas golave të shënuar. Edhe ekipi i mesfushorit të Maqedonisë Arijan Ademi, Dinamo Zagreb zgjodhi pjesëmarrjen në fazën e ardhshme pas triumfit mysafir te Ferencvarosh (4:0).

Dyshet për xhiron e 4:

Olimpijakos-Krasnodar

LASK -Brizh

APOEL-Ajaks

Jang Bojs-Ylli i kuq

Kluzh-Sllavija praga

Dinamo Zagreb-Rozenborg

Ndeshjet do të luhen më 20 dhe 27 gusht. sa/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail