Italia vendosi rekord në kualifikimet evropiane

Erevan, 6 shtator 2019 (MIA) – Kombëtarja e Italisë ka shënuar arritje rekorde pas suksesit 3:1 ndaj Armenisë si mysafir.

Ekipi i Roberto Mançinit ngeci me 0:1 pasi nikoqirët e hapën rezultatin në minutën e 28-të, por Belloti barazoi, ndërsa sërish ai dhe Pelegrini sollën tre pikët.

“Azurët” kanë realizuar tetë fitore të njëpasnjëshme në kualifikimet e Kampionatit Evropian që deri tani nuk ka ndodhur.

Të dielën, italianët do të mund të përmirësojnë arritjen gjatë ndeshjes si mysafir në Finlandë. fab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail