PSZH e mposhti Marsejin, Mbape dhe Ikardi shënuan nga dy gola

Paris, 28 tetor 2019 (MIA) – Kampioni francez i futbollit, Pari Sen-Zhermen mbrëmë e mboshti Marsejin me rezultat bindës 4:0 në ndeshjen e fundit të xhiros së 11-të në Liga 1.

Mauro Ikardi dhe Kiljan Mbape shënuan nga dy gola, prëderisa dy asistime shkuan në konton e Anhel Di Marias.

Për ekipin PSZH kjo ishte fitorja e tretë me radhë. Me 27 pikë ata janë liderë në tabelë.

Marseji mbeti me 16 pikë, mjaftueshëm për vendin e shtatë të momentit. ab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail