Modriq fitues içmimit “Këmba e artë”

Monako, 13 nëntor 2019 (MIA) – Futbollisti mesfushor i Real madridit, Lluka Modriq e fitoi çmimin “Këmba e artë” që u ndahet lojtarëve mbi 28 vjeç për kontribut në zhvillimin e futbollit.

Kroati 34-vjeçar mirënjohjen e mori në konkurrencë të Lionel mesit (Barcelona) , Kristiano ROnaldos (Juventus), Tiago Silva (PSZH), Serhio Ramos (Real Madrid), Uejn Runi (DK Junajted), Serhio Aguero (Mançester siti), Robert levandovski (Bajern), Xhorxho Kielini (Juventus) dhe Xherard Pike (Barcelona).

Çmimi iu nda Modriqit mbrëmë në ceremoninë solemne në Monako.

Fituesit e mëparshëm të këtij çmimi janë.

viti 2003 – Roberto Baxho (Itali)

viti 2004 – Pavel Nedved (Çeki)

viti 2005 – Аndrej Shefçenko (Ukrainë)

viti 2006 – Ronaldo (Brazil)

viti 2007 – Аlesandro Del Pjero (Itali)

viti 2008 – Roberto Karlos (Brazil)

viti 2009 – Ronaldinjo (Brazil)

viti 2010 – Françesko Toti (Itali)

viti 2011 – Rajan Gigs (Uells)

viti 2012 – Zllatan Ibrahimoviq (Suedi)

viti 2013 – Didie Drogba (Bregu i Fildishtë)

viti 2014 – Аndres Iniesta (Spanjë)

viti 2015 – Samuel Eto (Kamerun)

viti 2016 – Xhanluixhi Bufon (Itali)

viti 2017 – Iker Kasiljas (Spanjë)

viti 2018 – Еdison Kavani (Uruguaj). ab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail