Tim e mundi Gjokoviqin dhe siguroi gjysmëfinalen në Mastersin në Londër

Londër, 13 nëntor 2019 (MIA) – Tenisti austriak, Dominik Tim mbrëmë e mundi serbin Novak Gjokoviq dhe u plasua në gjysmëfinale të përfundimit të turneut të ATP-së në Londër.

Meçi përfundoi në tre sete pas pothuajse tre orëve lojë. Në fund rezultati ishte 2-1, në sete 6:7, 6:3 dhe 7:6.

Në meçin tjetër të xhiros së dytë në grupin B të Mastersit në kryeqytetin britanik, Roxher Federer e mposhti Mateo Beretinin me 2-0.

Në tabelë epërson Tim me dy pikë maksimale, Gjokoviq dhe Federer kanë nga një fitore dhe një humbje dhe në duel të drejtpërdrejtë do të vendosin për udhëtarin e dytë në gjysmëfinale. Pa gjasa për hyrje mes katër më të mirëve është italiani Beretini i cili i hubi dy meçet e deritanishme. ab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail