Tripël-dabël i Lebronit në fitoren e Lejkersave ndaj Oklahomës

Los Anxhelos, 20 nëntor 2019 (MIA) – Basketbollistët e Los Anxhelos Lejkers e kanë fituar Oklahoman me 112:107, më së shumti falë Entoni Dejvisit, i cili shënoi 34 pikë dhe Lebron Xhejms, i cili shënoi tripël-dabël – 25 pikë, 11 kërcime dhe 10 asiste.

Për Lejkersin kjo ishte fitorja e 12-të këtë sezon, pas së cilës u përforcuan në vendin e parë në Konferencën perëndimore.

Rezultate nga ndeshjet e luajtura mbrëmë mes të martës dhe të mërkurës:

Memfis – Golden Stejt 95:114

Nju Orleans – Portland 115:104

Sakramento – Feniks 120:116

LA Lejkers – Oklahoma Siti 112:107. bsh/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail