Murinjo trajner i ri i Totenhemit

Londër, 20 nëntor 2019 (MIA) – Trajneri portugez, Zhoze Murinjo është emëruar menaxheri i ri i Totenhemit, u publikua në ueb-faqen zyrtare të klubit anglez.

Kontrata me Murinjon (56) është deri në fund të sezonit 2022/23.

Portugezi në “spars” vjen në vendin e Mauricio Poketinos, i cili u largua mbrëmjen e djeshme.

Zëvendësimi i vendit të trajnerit në ekipin londinez vjen pas fillimit më të dobët të sezonit në 11 vitet e fundit.

Angazhimi i fundit i Murinjos ishte në Mançester junajted para një viti. Paraprakisht në Premier ligë e ka drejtuar Çellsin në dy mandate, nga viti 2004 deri në vitin 2007 dhe nga viti 2013 deri në vitin 2015. mb/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail