Ronaldo: Liga e kampionëve është turniri im, dua të luaj këtu

Leverkusen, 12 dhjetor 2019 (MIA) – Sulmuesi i Juventusit, Kristiano Ronaldo pas fitores ndaj Baerit (2:0) deklaroi se dëshiron të luaj në Ligën e kampionëve. Sipas tij në gjysmën e dytë kampioni italian ka luajtur shkëlqyeshëm.

“Pra, mbrëmja në Ligën e kampionëve përfundoi. Ky është turniri im, e dua, dua të luaj këtu. Por puna kryesore është ekipi. Në gjysmën e dytë kemi luajtur shkëlqyeshëm dhe kemi arritur dy gola. Kaluam nëpër fazën e grupeve pa asnjë humbje dhe e fituam grupin, prandaj jemi të kënaqur nga arritja jonë dhe me besim e shohim ardhmërinë”, deklaroi Ronaldo.

Juventusi fazën e grupeve e përfundoi me pesë fitore dhe një rezultat baras, bindshëm në vendin e parë me 16 pikë, para Atletiko Madridit i cili fitoi 10, Baer Leverkusen 6 pikë, Lokomotiva Moska 3 pikë. sn/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail