Juventusi për të nëntën herë me radhë kampion i Italisë

Torino, 27 korrik 2020 (MIA) – Juventusi e mundi Sampdorian me rezultatin 2:0 si vendas në xhiron e 36-të të kampionatit italian dhe kështu e siguroi titullin e kampionit për të nëntën herë me radhë.

Golashënues ishin Kristiano Ronaldo dhe Federiko Bernardeski. Para fundit të ndeshjes, Ronaldo nuk e shfrytëzoi mundësinë të shënojë nga penaltia.

Juventusi në dy xhiro para fundit ka 83 pikë dhe është i paarritshëm për konkurrentët.

Për “Zonjën e vjetër” ky është titulli i 36-të kampion i Italisë. bsh/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail