Fulami u kthye në Ligën Premierë

Londër, 5 gusht 2020 (MIA) – Ekipi i Fulamit sezonin e ardhshëm do të luaj në Ligën premierë, pasi mbrëmë në finalen e plej-ofit e mposhti Brentfordin me 2:1.

Tre golat u arritën në 30 minutat shtesë, ndërsa në 90 minutat e rregullta rezultati ishte 0:0.

Xho Brajan ishte shënues i dyfishtë i Fulamit (në minutën e 105 dhe 117), golin për prestigj te Brendfordi e arriti Henrik Dalsgard.

Fulami u kthye në elitë vetëm as një viti.

Paraprakisht, pjesëmarrje në Ligën premierë arritën Lids dhe Uest Bërmoviç, ndërsa nga elita Bornmunt dhe Norviç. sn/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail