Me 61 pikë, Lilard e kryesoi Portlandin deri në triumfin ndaj Dallasit

Orlando, 12 gusht 2020 (MIA) – Portland shënoi triumf të rëndësishëm ndaj Dallasit me 134:131 (38:31, 28:27, 32:37, 36:36) në tentimin për t’u kualifikuar në plejofin e ligës së NBA-së. Më shumë merita për fitoren në “Blejzers” është Damjan Lilard i cili mori 61 pikë.

A u bë lojtari i gjashtë në historinë e NBA-së i cili shënoi 60+ pikë në ndeshjen tre ose shumë herë në karrierën e vet.

Portlandi me 34 fitore në 73 ndeshje, është i teti në Konferencën perëndimore, ndërsa Dallasi është për një vend më lartë me 43 fitore në 74 ndeshje.

Në dy ndeshjet tjera të luajtura natën mes të martës dhe të mërkurës janë shënuar këto rezultate:

Sakramento – Nju Orleans 112:106

Uashington – Miluoki 113:126. fb/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail