Ajaksi i gatshëm t’i ofrojë Suarezit tre milion euro në vit

Amsterdam, 25 gusht 2020 (MIA) – Gjigandi i futbollit holandez, Ajaks është i interesuar për transferimin e Suarezit dhe i ofron lojtarit një pagë prej tre milion eurosh. Por, Luis Suarez nuk do të largohet nga klubi katalonas, publikoi gazetari i “Skaj Sports Italia”, Xhanluka di Marcio.

Sipas burimit, 33-vjeçari uruguaian nuk dëshiron të largohet nga klubi spanjoll për shkak të pagës së lartë prej 25 milion eurosh në vit.

Suarez luan për Barcelonën që nga viti 2014. Sezonin e kaluar ai shënoi 21 gola dhe shtatë asistime në 38 ndeshje në të gjitha garat. Kontrata e tij me Barcën është e vlefshme deri në qershor 2021. ls/fablexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail