Rezultatet dhe shënuesit nga gjiroja e 1 në Ligën e Kombeve

Berlin, 4 shtator 2020 (MIA) – Mbrëmë u luajtën ndeshjet nga gjiroja e 1 në edicionin e ri të Ligës së kombeve.

Në ndeshjen më interesante, Spanja arriti deri në barazim dramatik 1:1 si mysafir i Gjermanisë. Në të njëjtën kohë, Ukraina e mposhti me 2:1 Zvicrën në ndeshjen tjetër të Ligës “A”.

Pikët e para i ka marrë edhe Hungaria duke mposhtur Turqinë me 1-0 mysafir.

Në ndeshjen tjetër të grupit. Uellsi fitoi me 1-0 si mysafir në Finlandë.

Liga e Kombeve gjiroja e 1:

Liga “A”

Gjermani – Spanjë 1: 1

1: 0 Verner (51)

1: 1 Gaia (90 + 6)

Ukrainë – Zvicër 2: 1

1: 0 Jarmolenko (14)

1:1 Seferoviq (41)

2:1 Zinçenko (68)

Liga “B”

Bullgari – Irlandë 1: 1

1: 0 Kraev (56)

1: 1 Dafi (90 + 3)

Finlandë – Uells 0: 1

0: 1 Mur (80)

Rusi – Serbi 3: 1

1: 0 Xujba (48).

2: 0 Karavaev (69)

2: 1 Mitroviq (78)

3: 1 Xujba (81)

Turqi – Hungari 0: 1

0: 1 Shoboshley (80)

Liga “C”

Moldavi – Kosovë 1: 1

1: 0 Nikolaesko (20)

1: 1 Kololi (72)

Slloveni – Greqi 0: 0

Liga “D”

Letonia – Andorra 0: 0

Ishujt Faroe – Malta 3: 2

1: 0 K. Olsen (25)

1: 1 Degabriele (37)

1: 2 Nuoko (73)

2: 2 А. Olsen (87)lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail