Lebron u ngjit në vendin e dytë në historinë e NBA-së për treshe të shënuara në plejof

Orlando, 7 shtator 2020 (MIA) – Los Anxhelos Lejkers e mundën Hjustonin në ndeshjen e dytë të gjysmëfinales në Konferencën perëndimore në kuadër të plejofit në NBA.

Basketbollisti më i mirë i Lejkersave, Lebron Xhejms shënoi 28 pikë dhe realizoi 11 kërcime. Me këtë rast, Xhejm pati një realizim për tre pikë dhe kështu u ngjit në vendin e dytë në historinë e NBA plejofit, sipas shënimit të tresheve.

Lebron ka 386 treshe në plejof. Pas tij mbetet, Rej Alen me 385.

Bindshëm i pari është Stef Kari me 470 treshe të shënuara. bsh/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail