Zgjedhje për president të Barcelonës në mars të vitit të ardhshëm

Barcelonë, 11 shtator 2020 (MIA) – Barcelona në ueb faqen e saj zyrtare publikoi informacione për zgjedhjet e ardhshme për president të klubit. Është vendosur që zgjedhjet të mbahen më 20 dhe 21 mars.

Procedura zakonisht zgjatë një ditë, por këtë herë do të nevojiten dy ditë për shkak të situatës me koronavirusin.

Për arsye të njëjtë, është vendosur që zgjedhjet të mbahen në shumë vende, ndërsa paraprakisht ishte një lokacion.

Presidenti aktual i Barcelonës është Hosep Marija Bartomeu, i cili e kryen funksionin që nga viti 2014. fb/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail