Benzema shënoi gol në sezonin e tij të 16-të radhazi në Ligën e Kampionëve

Madrid, 28 tetor 2020 (MIA) – Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema arriti mbrëmë gol në ndeshjen mysafir nga Liga e kampionëve kundër Borusia Menhengladbah (2:2).

Francezi u bë vetëm lojtari i dytë që shënoi gol në 16 sezone radhazi në Ligën e Kampionëve. Më parë, vetëm kapiteni i Barcelonës, Lionel Mesi, arriti në këtë.

Ish-mesfushori i Mançesterit Junajtedit, Rajan Gigs gjithashtu ka shënuar për 16 sezone, por jo me radhë, si Mesi dhe Benzema, por gjatë gjithë karrierës së tij. sn/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail