Real Madridi u dakordua për marrëveshje me Alaban

Madrid, 19 janar 2021 (MIA) – Lojtari mbrojtës i Bajern Munihut, David Alaba, karrierën do ta vazhdojë në Spanjë.

Sipas gazetës “Marka”, austriaku 28-vjeçar tashmë i është nënshtruar kontrollit mjekësor. Marrëveshja me lojtarin do të zgjasë katër vite, ndërsa rroga vjetore do të jetë rreth 11 milionë euro.

Alaba do t’i bashkohet Real Madridit këtë verë kur i përfundon marrëveshja me Bajern Munihun. Lojtari mbrojtës luajti 22 ndeshje kë[ë sezon, shënoi 1 gol dhe 1 asistim. ab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail