Bufon mund ta vazhdojë kontratën me Juventusin dhe të bëhet lojtari më i vjetër në Seria A

Torino, 22 shkurt 2021 (MIA) – Portieri i Juventusit, Xhanluigji Bufon është i gatshëm ta vazhdojë kontratën me ekipin torinez, publikoi gazetari Nikolo Shira.

Sipas njohësit të mirë të futbollit italian, Juventusi punon në vazhdimin e kontratës me italianin 43-vjeçar deri në vitin 2022.

Bufon, me 44 vite, dëshiron të bëhet lojtari më i vjetër në Seria A, duke e thyer rekordin e Marko Balotas.

Në sezonin vijues, Bufon ka luajtur në nëntë ndeshje në të gjitha garat, në të cilat pranoi pesë gola. bsh/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail