Çelzi mund ta ndëshkojë Lukakun deri në 600 mijë euroLondër, 4 janar 2022 (MIA) – Çelzi do ta ndëshkojë sulmuesin Romelu Lukaku për intervistën kontroverse që e dha para disa ditësh.

Lukaku kishte deklaruar se nuk është i kënaqur me situatën në Çelzi dhe se ka bërë gabim kur e ka lëshuar Interin që të kalojë në taborin e ekipit londinez.

Klubi mund ta ndëshkojë 28 vjeçarin deri në 600 mijë euro, shkruan „La Gazzetta dello Sport“.

Kujtojmë se belgu verën e kaluar erdh në Çelzi nga Interi për shumën prej 115 milionë euro. Paga e tij në Londër është 12 milionë euro neto në vit.

Lukaku këtë sezon ka luajtur 18 ndeshje në Çelzi dhe në gjitha garat ka shënuar 7 gola. fab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail