Benitez më nuk është trajner i EvertonitLiverpul, 16 janar 2022 (MIA) – Trajneri spanjoll Rafael Benitez e ka braktisur funksionin e trajnerit të Evertonit, është bërë e ditur në faqen e internetit të klubit.

Trajneri 61-vjeçar i ka udhëhequr lojtarët e Evertonit që nga vera e vitit 2021. Nën drejtimin e tij Evertoni fitoi shtatë fitore në të gjitha ndeshjet, pësoi 11 humbje dhe barazoi katër herë.

Liverpuli ka vetëm pesë fitore në sezonin vijues në Premier Ligë dhe gjendet në vendin e 15-të në tabelë me 19 pikë. fb/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail