FIFA e shpalli Levandovskin për futbollist të vitit 2021Cyrih, 18 janar 2022 (MIA) – Robert Levandovski është shpallur futbollisti më i mirë për vitin 2021 sipas përzgjedhjes së FIFA-s.

“Jam krenar. Dua të falënderoj bashkëlojtarët. Ky çmim është për të gjithë rreth meje. Gjithçka që ka ndodhur vitin e kaluar se do ta thyej rekordin në Bundesligë me golat e shënuar, nuk jam ndalur të ëndërroj. Të ma thoje dikush këtë para disa vitesh, nuk do ta besoja”, ka deklaruar Levandovski.

Polaku tridhjetë e tre vjeçar ka fituar çmimin si më i mirë në konkurrencën me Lionel Mesin (PSZH) dhe Mohamed Sallah (Liverpul).

Në listë kanë qenë edhe Karim Benzema (Real Madrid), Kevin de Bruin (Mançester Siti), Kristiano Ronaldo (Mançester Junajted), Erling Haland (Borusia Dortmund), Zhorzhinjo dhe Ngolo Kante (të dy nga Çelzi), Kilian Mbape dhe Nejmar (PSZH). fab/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail