Medvedev e konsideron Nadalin favorit në Australian OpenMelburn, 18 janar 2022 (MIA) - Tenisti rus Danil Medvedev e shpalli spanjollin Rafael Nadal favorit të Australian Open pas raundit të parë të turneut në Melburn.

– Mendoj se favorit është ai që ka gjithçka përballë të gjithëve në renditje. “Unë do të zgjedh Rafa sepse ai ka 20 tituj Grand Slam”, tha ai për Eurosport.co.uk.

Nadal dhe Medvedev fituan raundin e parë të Australian Open.

Numri 1 i Botës, Novak Koyokovi ishte favoriti i parë i turneut, por ai u deportua nga Australia, kështu që tani konkurrentët e tij kanë më shumë shanse për të fituar trofeun.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail