Ronaldo para ndeshjes me Turqinë: Do të luftojmë që Portugalia ta merr vendin e duhurPorto, 22 mars 2022 (MIA) – Kristiano Ronaldo dëshiron që me Portugalinë të kualifikohet në Kampionatin botëror në vitin 2022. Ai paralajmëroi angazhim maksimal të reprezentacionit të tij në plejofin për plasman në Botërorin në Katar.

“Përqëndrim të tërërishëm në Kampionatin botëror në vitin 2022. Si dhe çdoherë, jam krenar që e prezantoj Portugalinë. E dimë se rruga nuk do të jetë e lehtë. Kemi respekt të madh ndaj kundërshtarëve, me të cilët ballafaqohemi, e të cilët kanë qëllim të njëjtë si ne. Por, së së bashku do të luftojmë që Portigalia ta merr vendin e merituar. Le ta bëjmë këtë!, ka shkruar sulmuesi i Mançester Junajted në Instagram.

Portugalia më 24 mars do të luajë si vendas kundër Turqisë në gjysmëfinale të plejofit për pjesëmarrje në KB 2022. Në rast të fitores më 29 mars, ekipi do të luajë me fituesin e ndeshjes Itali – Maqedonia e Veriut. bsh/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail