Ramosi synon të luajë deri në moshën 40 vjeçareParis, 12 prill 2022 (MIA)- Mbrojtësi i Pari Sen Zhermenit, Serhio Ramos ka deklaruar se tani për tani nuk ka për qëllim të largohet nga futbolli profesional. Sipas spanjollit 36 vjeçar, ai dëshiron të luajë në nivel të lartë deri në 40 vjet.

“Do të doja të luajë edhe 4-5 vite në nivel të lartë, pastaj të marr përvojë të re. Do të përpiqem dy vjet në PSZH t’i shndërrojë në tre dhe pastaj do të shohim çka më tutje. Derisa më lejon kondicioni fizik mendoj se do të koncentrohem në këtë”, ka thënë Ramosi në intervistën për “Prime Video Sport France“.

Kontrata e Ramosit me PSZH-në skadon verën e vitit 2023.

Në sezonin aktual futbollisti ka luajtur shtatë ndeshje për PSZH-në në të gjitha ndeshjet ku ka shënuar një gol.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail