Hamilton: Nuk mund t'i heq bizhuteritë nga veshi im i djathtë, do të duhet ta presin atëLondër, 11 prill 2022 (MIA) - Piloti i Mercedesit, Luis Hamilton, nuk ka në plan t'i heqë piercing-et dhe bizhuteritë.

Përpara Çmimit të Madh të Australisë, drejtori i garave të Formula 1, Nils Whitich u kujtoi pilotëve se stolitë metalike dhe shpimet nuk mund të përdoren gjatë garave.

“Nuk kam në plan të heq asgjë. Unë mendoj se është personale - ju mund të jeni ai që dëshironi të jeni. Këto gjëra në veshin e djathtë, fjalë për fjalë nuk mund t'i heq, ato janë të ngulitura në vesh. Më duhet të pres për ta apo diçka tjetër. Pra, ata do të qëndrojnë”, tha shtatë herë kampioni i botës.

CEO i Mercedes Toto Wolf komentoi vendimet e CEO-së së re.

“Në garat e para nuk ka pasur gabime, gjithçka ka qenë sipas rregullave dhe e qartë. Por a kemi vërtet nevojë për këtë (ndalesë shpuese) në këtë fazë? Megjithatë, edhe nëse kjo është mbikëqyrja më fatkeqe e drejtorit të garës, unë jam gati një mijë herë dakord me këtë”, tha Wolf.

Reagimet e Hamilton dhe Wolf vijnë pas vendimit të menaxhmentit të F-1 për të ndaluar përdorimin e bizhuterive dhe pilotëve ndërsa pilotët janë në makina dhe synojnë të ulin rrezikun që piloti të pësojë lëndime shtesë në rast aksidenti. si dhe të zvogëlojë rrezikun e një arratisjeje të shpejtë nga kabina në një makinë të shkatërruar.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail