Miller për psikologjinë e kombëtares gjermane: Reali le të jetë shembullLondër, 27 shtator 2022 (MIA) – Thomas Müller e quajti Real Madridin shembull për kombëtaren gjermane në prag të Kupës së Botës 2022.

Dje mesfushori i Bayernit ka ndarë mendimet e tij pas ndeshjes mes Gjermanisë dhe Anglisë (3:3) në Segmentin A të Ligës së Kombeve.

- Jemi në një pozicion të mirë para Kupës së Botës dhe po bëjmë më të mirën. Të shohim se cilat do të jenë rezultatet. Le të themi vetëm se Real Madridi do të jetë gjithmonë pika jonë kryesore e referencës. Kam punuar me shumë trajnerë, përfshirë Carlo Ancelottin, i cili ka fituar më së shumti në skenën ndërkombëtare. Kur diçka nuk ju shkon, ju duhet të provoni përsëri, duke ruajtur besimin tuaj. Dikush mund të fikte televizorin në minutën e 67-të (në këtë moment Gjermania priste 2:0) dhe të shkonte në shtrat me eufori para Kupës së Botës. Por duhet të mbani mend – ne u kthyem pasi pësuam tre gola. Nëse e shikon nga ana psikologjike, situata është kështu: kryeson me 2:0, e humb këtë avantazh, por sërish e bën rezultatin 3:3. Dhe është në Wembley. Lë një ndjenjë të mirë. Por përshtypjet e lëna pas kësaj loje nuk ndikojnë në mënyrën se si do të luajmë ndeshjen e parë të Botërorit, tha Miller.

Në Grupin 3, Gjermania përfundoi në vendin e 3-të me një fitore, katër barazime dhe një humbje.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail