PSG është gati të shqyrtojë shitjen e mundshme të Mbappes për 400 milionë euro

Paris, 12 tetor 2022 (MIA) – Paris Saint-Germain janë të gatshëm ta shesin sulmuesin Kylian Mbappe për 400 milionë euro, ka raportuar në rrjetet sociale insajderi portugez Antero Henrique.

Sipas burimit, një sërë klubesh filluan të shfaqin interes për futbollistin 23-vjeçar francez pas vazhdimit të kontratës me parisienët.

Më parë u raportua se Mbappe dëshiron të largohet nga PSG në janar 2023. Sulmuesi ndihet i “tradhtuar” nga drejtuesit e skuadrës franceze. Një nga arsyet e pakënaqësisë së tij është pozicioni që sulmuesi luan në skuadër.

Mbappe luajti 13 ndeshje për PSG-në këtë sezon dhe shënoi 12 gola. Kontrata e tij me PSG-në është deri në fund të qershorit 2025.

“Transfermarkt” e vlerëson lojtarin në 160 milionë euro.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail