Napoli po përparon me tempo impresionuese, por do të shohim se çfarë do të ndodhë në Kampionatin evropianTorino, 7 nëntor 2022 (MIA) – Trajneri i Juventusit, masimiliano Alegri i tregoi përshtypjet e veta për ndeshjen e mbrëmshme të xhiros së 13-të në kampionatin italian kundër Interit (2:0).

“ishte mjaft interesante të shihet kjo ndeshje, posaçërisht sepse patëm pak fat në gjysmën e parë të lojës. Por, kur veproni aktivisht, punoni për ekipin, atëherë gjasat për epilog të suksesshëm rriten. Ajo që e mposhtëm Interin pas tre humbjeve dhe barazim është satisfaksion i vërtetë. me rëndësi ishte të fitohet. lejuam vetëm një moment të rrezikshëm, pas gabimit të Rabios mundësi pati Lautaro Martinez.. Me angazhim të këtillë me siguri nuk do të humbim. Sezoni është i gjatë. Patëm mos suksese, posaçërisht në ligën e kampionëve. U kënaqëm me fitoren ndaj Interit, por tani duhet të fokusohemi në ndeshjet e ardhshme. Napoli shkon përpara me tempo impresionuese, por do të shohim se çka do të ndodhë pas kampionatit evropian”, deklaroi Alegri.

Pas kësaj ndeshje, Juventusi me 25 pikë u ngrit në vendin e pestë në Serie A, Interi me 24 pikë është në vendin e shtatë. Lider është Napoli me 35 pikë, para Milanit i cili ka 29.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail