Droni ambulancë (video)

Shkup, 4 janar 2017 (MIA) - Në disa zona rurale, njerëzit nuk mund të presin për orë të tëra për mbërritjen e ndihmës mjekësore.
Por një dron i ri ambulancë është disenjuar për të shkurtuar kohë për mbërritjen e kësaj ndihme dhe kjo mund të shpëtojë jetë, transmeton tch.

Koncepti i dronit, ende në “letër”, nuk ka nevojë për një pilot dhe është mjaftueshëm i vogël, për t’u ulur edhe në rrugë ndryshe nga helikopterët ambulancë të mëdhenj që kërkojnë hapësira të mëdha për t’u ulur.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail