Bill Gejts për diplomimin do t'i dhurojë vajzës së tij fermë prej 16 milionë dollarë

Nju-Jork, 4 maj 2018 (MIA) - Vajza e miliarderit amerikan Bill Gejts, e cila së shpeti do të diplomojë në universitetin prestigjioz amerikan "Stenford", si dhuratë për diplomën do të fitojë fermë prej 16 milionë dollarësh në të cilin do të mund të trajnojë kalërimin.
Xhenifer Gejts pas diplomimit planifikon profesionalisht të përkushtohet në garat e kalërimit.
Kjo është arsyeja pse babai i saj vendosi për dhuratë të tillë dhe i bleu fermë me kuaj në Nort Salem. Para katër vitesh Bill Gejts ka shpenzuar 18 milionë dollarë për fermë në San Diego.
Xhenifer Gejts 25 vjeçe është njëra nga kalërueset më të reja të talentuara. Ajo do të diplomojë për biologji dhe planifikon të vazhdojë me arsimimin në fushën e mjekësisë.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail