Probleme teknike në Fejsbuk - rrezikohen mesazhet personale të 14 milionë shfrytëzuesve

Los-Anxhelos, 8 qershor 2018 (MIA) - Fejsbuk bëri të ditur se mesazhet personale të 14 milionë shfrytëzuesve katër ditë gabisht janë nxjerrë para opinionit më të gjerë, në periudhën nga 18 e deri më 27 maj.
Incidenti ka ndodhur pas defektit të sistemit kompjuterik, i cili është zbuluar këto ditë, deklaroi Erin Igen, përgjegjëse për çështje të mbrojtjes së privatësisë në Fejsbuk. Ajo shton se problemet tani janë hequr.
Ky gabim ndodh në periudhën ku rrjeti social punon në mënyra të reja në ndarjen e disa elementeve nga profili, si për shembull fotografi dhe video incizime.
"E zgjodhëm problemin dhe prej dje filluam t'i paralajmërojmë shfrytëzuesit e prekur t'i kontrollojnë mesazhet nga ajo periudhë", tha Igen.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail