Numër rekord i konsumatorëve të internetit në Kinë

Pekin, 24 gusht 2018 (MIA) - Sipas një hulumtimi të Qendrës Kineze të Informacionit dhe Internetit, numri i konsumatorëve të internetit në Kinë tejkalon 800 milionë dhe tani ai është 802 milionë parapagues, që shtë 57,7 për qind nga popullata e përgjithshme kineze.
Vetëm për krahasim, SHBA momentalisht ka rreth 300 milionë konsumatorë të internetit, ndërsa, vet Kina para 10 vite kishte diçka më shumë se 100 milionë konsumatorë.
Rreth 98 për qind nga të gjithë konsumatorët është numri i fundit (ndryshe rekord në korniza botërore), gjegjësisht 788 milion kinezë shfrytëzojnë internet nga telefoni celularë. Ndërsa rreth 71 për qind nga këto parapagues, shfrytëzojnë ndonjë nga shërbimet për pagesë onlajn.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail