iTunes mund të zëvendësohet nga një aplikacion tjetër, në Windows 10

Në fillim të këtij viti, Apple hoqi iTunes në macOS, duke e ndarë atë në tre aplikacione të ndryshme: Podcasts, Music, dhe Apple TV.

Në atë kohë, kompania gjithashtu tha se iTunes për Windows kishte për të qëndruar, por kjo mund të ndryshojë.

Një listë pune në LinkedIn për një inxhinier të programeve kompjuterike thotë: “Bashkohuni me ne dhe ndërtoni gjeneratën e ardhshme të aplikacioneve të mediave Windows.”

Më vonë në përshkrim, gjithashtu thuhet, “Nëse e doni muzikën dhe jeni të apasionuar pas shkrimit të kodit, dhe dëshironi të punoni me ekipe inxhinierie të klasit botëror që shkojnë tek miliona përdorues, ekipi i Media Apps është vendi për ju”.

Natyrisht, kjo nënkupton që një aplikacion i Apple Music mund të jetë në rrugë e sipër, por duket se ka gjasë që nëse do të ndodhë kështu, atëherë një aplikacion i Apple TV mund të pasoj. /Telegrafi/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail