Dizajni ka dalë: Huawei Mate 40 vjen me një kamerë të madhe

Fotografitë tregojnë se si do të duket seria e ardhshme Mate. Duhet të ketë risi, veçanërisht në kamera.

Në ditët dhe javët e kaluara, gjithnjë e më shumë detaje janë shfaqur në lidhje me telefonat e ardhshëm nga Huawei.Tani faqja OnLeaks, zakonisht e besueshëm, ka prezantuar paraqitjet e para, të cilat supozohet se tregojnë Huawei Mate 40 dhe Huawei Mate 40 Pro, transmeton Telegrafi.

Në thelb, dizajni i Mate 40 Pro kujton versionin e mëparshëm: skajet e rrumbullakosura fort dhe ekranin, i cili zgjat shumë larg skajeve.

Por është befasuese që kamera në anën e pasme është padyshim shumë më e madhe se paraardhësi.Gjithsej katër lente kamerash mund të shihen në pamjet e prezantuara. Specifikimet e hollësishme për konfigurimin e kamerës nuk dihen ende. Edhe përveç kamerës, nuk ka pothuajse asnjë informacion në lidhje me pajisjet e serisë së ardhshme Mate.

Nëse Huawei i qëndron besnik traditës së saj, Mate 40 dhe Mate 40 Pro vijnë me një procesor Kirin 1020.

Parashikohet gjithashtu që pajisjet e ardhshme Mate do të vijnë në treg pa shërbimet e Google. Seria Mate paraqitet zakonisht në tetor. /Telegrafi/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail