Teknologjia e kamerës iPhone 12 Pro është krijuar për fotografë seriozë

Ndryshimet përfshijnë stabilizim më të mirë, aftësi të reja fotografike dhe arritje më të mirë telefoto për subjekte të largëta.

Apple po shikon shumë për entuziastët e fotografive dhe videove me modelet e saj iPhone 12 Pro, duke sjellë azhurnime të mëdha në kamerat dhe programet kompjuterike të fotografisë, shkruan Cnet.Ndër ndryshimet në modelet e iPhone Pro janë një sensor më i madh për një performancë më të mirë në dritë të ulët, aftësi të reja për të bashkuar korniza të shumta në një shkrepje, stabilizim më të mirë për të ‘luftuar’ me duart tuaja që lëkunden dhe një sensor të ri lidar për përmirësimin e fokusit automatik. Dhe në iPhone 12 Pro Max, kamera telefoto mund të zmadhojë më mirë në subjekte të largëta, transmeton Telegrafi.

iPhone 12, iPhone 12 Mini, iPhone Pro dhe iPhone Pro Max debutuan sot në ngjarjen e lansimit të iPhone 12 të Apple. Përmirësimet më të mëdha të fotografisë vijnë te Pro dhe Pro Max, të cilat marrin një sensor më të madh imazhi dhe një telefoto të katërt për subjekte më të largëta. iPhone 12 Pro përputhet me lenten telefoto të zoom-it 2X me një gjatësi ekuivalente 52 mm, por zoomi 2.5X i Pro Max përdor një lente 65 mm.

Kamerat janë një nga tiparet më të rëndësishme në një telefon inteligjent të ri që kërkon shpejtësinë e procesorit dhe rrjetit. Ne bëjmë foto dhe video për të dokumentuar jetën tonë, për të ndarë me miqtë dhe familjen dhe për të shijuar shprehjen artistike.iPhone 12 dhe iPhone 12 Mini gjithashtu marrin përmirësime të rëndësishme. HDR qëndron për interval të lartë dinamik – aftësia për të kapur detajet e hijes..Të gjithë iPhone-t e rinj sjellin teknologji të gjeneratës së tretë HDR të dizajnuar për të kapur më mirë detaje të ndryshme, tha Apple. /Telegrafi/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail