LG tregon një monitor të pazakontë në formatin 16:18

Sipas prodhuesit koreano-jugor, monitori DualUp duhet të ndihmojë në parandalimin e dhimbjes së qafës.

LG dëshiron të vijë me një monitor në një format krejtësisht të ri. Prodhuesi prezantoi të enjten DualUp, i cili ka një raport pamjeje prej 16:18 dhe, sipas LG, ofron të njëjtën zonë ekrani si dy ekrane 21.5 inç.

Monitori ka një funksion shikimi të ndarë vertikal, në mënyrë që të mund të mbivendosen rreth 2 dritare të shfletuesit.

DualUp vjen me një rezolucion prej 2560×2880 piksele dhe një diagonale prej 27,6 inç. Shkëlqimi është 300 nits, raporti i kontrastit 1000:1. Monitori mund të ngjitet në mbajtësen ergo të furnizuar nga LG.

Sipas LG, ekrani me dy lartësi thuhet se ofron avantazhe ergonomike, pasi ndihmon në reduktimin e lëvizjeve anësore të kokës, të cilat janë shkaku kryesor i dhimbjes së qafës.

Ekran ultra i hollë

Prodhuesi prezantoi gjithashtu një monitor 4K 32 inç me një ekran UltraFine me një raport pamjeje 16:9.

Është paneli i parë i zi Nano IPS i LG- së që, sipas LG-së, mund të shfaqë “tone të zeza realiste dhe të nuancuara” falë një vlere të përmirësuar të zezë.

Me 400 nits, ekrani UltraFine është më i ndritshëm se DualUP. Ai gjithashtu ka një raport më të lartë kontrasti prej 2000: 1.

Të dy monitorët kanë 2 porte HDMI, një port USB-C në rrjedhën e sipërme dhe 2 porte USB-C në rrjedhën e poshtme që mund të përdoren për të karikuar pajisjet e jashtme.

Prodhuesi nuk ka dhënë ende asnjë informacion në lidhje me çmimin dhe disponueshmërinë e dy ekraneve, të cilat LG planifikon t’i shpallë në panairin e elektronikës CES, i cili do të zhvillohet në Las Vegas në janar 2022. /Telegrafi/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail