Microsoft Times prezanton funksionin Walkie-talkieLos Anxhelos, 17 janar 2022 (MIA) - Microsoft ka prezantuar një veçori të re të aplikacionit të saj të quajtur "Walkie Talkie" (Walkie Talkie). Kjo është një risi që u mundëson përdoruesve të “kthejnë” smartfonin apo tabletin e tyre në një pajisje komunikimi celulare më efektive që funksionon përmes rrjetit celular ose Wi-Fi.

Ky funksion u njoftua dy vjet më parë. Ai u shfaq për Android në shtator 2020 dhe tani është i disponueshëm për pajisjet celulare Zebra, si dhe iPhone dhe iPad.

Apple ka gjithashtu opsionin e vet të ngjashëm me telekomandë nga viti 2018, nëpërmjet FaceTime Audio.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail