Fortnite mblodhi gati 33 milionë euro për Ukrainën brenda një diteLos Anxhelos, 22 mars 2022 (MIA) - Kompania e lojërave video Epic Games shpalli sezonin e ri të Fortnite dhe premtoi se do t'i dhurojë të gjitha paratë që do të fitojë këto dy javë për të ndihmuar Ukrainën. Në vetëm një ditë, kompania njoftoi se ishin mbledhur 36 milionë dollarë (rreth 32.7 milionë euro).

Sezoni i ri i "Fortnite" është ndoshta një nga lëvizjet më fitimprurëse për lojën për shkak të lajmeve novatore në përmbajtje. Kjo video-lojë titullohet "Rezistencë" dhe ofron mundësi ndërtimi për lojtarët sipas dëshirës, ​​dhe personazhe si Doctor Strange janë gjithashtu të disponueshme.

Kompanitë e tjera të lojërave video i janë bashkuar aksionit për të ndihmuar Ukrainën.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail