Anonymous ekspozon mbi 700GB të dhëna të Kremlinit

Grupi i hakerëve Anonymous njofton se ka “vjedhur” mbi 700GB të dhëna që kanë të bëjnë me Qeverinë e Rusisë.

Sipas tyre, janë mbi 200 mijë e-maila të Ministrisë së Kulturës.“Janë zbuluar mbi 700GB të dhëna të Qeverisë ruse. Këto të dhëna përfshijnë më shumë se 200 mijë e-maila nga Ministria e Kulturës të Federatës Ruse”, thuhet në njoftimin e tyre.Kujtojmë që qysh në ditët e para të agresionit ushtarak në Ukrainë, ky grup i kishte shpallur luftë Kremlinit, duke rrëzuar shumë faqe dhe sisteme ruse. /Telegrafi/lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail