Prezantohen furgonat e rinj FIAT - "Ulysses" dhe "Scudo".

Torino, 8 qershor 2022 (MIA) - Kompania e inxhinierisë automobilistike Irmscher ka zbuluar versionet e reja të akorduara të furgonit të pasagjerëve Ulysses dhe furgonit komercial FIAT Scudo.

Ndryshimet kanë filluar të shihen në pjesën e përparme, ku Irmscher ka vendosur një maskë të re ballore, “më agresive”, por gjithsesi, pa ekzagjerim. Për më tepër, profili anësor ka pragjet e zgjatura, dhe dy furgonët gjithashtu morën një spoiler çati, një parakolp të pasmë të projektuar paraprakisht dhe një zgjedhje midis dy paketave grafike të zezë.

Një grup i ri i rripave të zinj të quajtur "Hel Star" është gjithashtu i disponueshëm, i cili është i disponueshëm në tre madhësi - 18, 19 dhe 20 inç. Irmscher ka përgatitur edhe susta të veçanta që e ulin furgonin deri në 30 mm, gjë që e bën atë të duket më “sportiv”.

Të dy automjetet janë të disponueshme me motor dizel dhe plotësisht elektrik. Furgonët elektrikë, të quajtur E-Ulysses dhe E-Scudo, fuqizohen nga një motor elektrik që jep 134 kuaj fuqi dhe një bateri 50 dhe 75 kilovat-orëshe. Është e mundur të karikoni deri në 100 kilovat, që do të thotë - duhen rreth 30 ose 45 minuta për të ngarkuar bateritë deri në 80 përqind.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail