"Apple" rivendos softuerin te ri, për shkak të sulmeve të mundshme të hakerëve

Uashington, 19 gusht 2022 (MIA) – Gjigandi i teknologjisë Apple po i drejton përdoruesit e telefonave, tabletëve dhe kompjuterëve të tij që të rivendosin softuerin pasi kompania zbuloi dobësi që lejojnë hakerët të hyjnë në sistemet operative të pajisjeve.

Në një këshillë sigurie të publikuar mbrëmë, Apple thekson se dobësia prek modelet e iPhone 6s dhe më të reja, modelet e gjeneratës së 5-të dhe të mëvonshme iPad, modelet iPad Air 2, iPad mini 4 dhe më vonë, të gjitha modelet iPad Pro dhe iPod touch 7 .generation.

Problemi mund të jetë gjithashtu i pranishëm në kompjuterët Mac që funksionojnë në sisteme të ndryshme operative.

Agjencia Amerikane e Sigurisë Kibernetike dhe Infrastrukturës inkurajon përdoruesit që "të bëjnë çdo rikthim të nevojshëm sa më shpejt të jetë e mundur".lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail