Orët inteligjente "Watch 5" mundësojnë ushtrime më të shëndetshme dhe më efektiveLos Anxhelos, 27 tetor 2022 (MIA) - Njerëzit sot, për shkak të modernitetit që çoi në të - nevoja që lëvizja të jetë gjithnjë e më pak, po bëhen gjithnjë e më pak fizikisht aktivë. Në këtë kuptim, orët e reja inteligjente "Galaxy Watch 5" dhe "Watch 5 Pro" përfaqësojnë një risi shëndetësore të pajisur me monitorim inteligjent të ushtrimeve, gjumit dhe zakoneve të përditshme të shëndetit dhe mirëqenies.

Ajo që një person duhet të bëjë dhe duhet të ketë kujdes është të ngrohë trupin për të paktën pesë deri në dhjetë minuta para çdo ushtrimi, sepse shumë lëndime ndodhin pikërisht sepse nuk përgatitet siç duhet. Sa më ftohtë të jetë jashtë, aq më gjatë do t'i duhet trupit të ngrohet përpara çdo aktiviteti. Me orën, parametrat shëndetësorë tani mund të monitorohen me saktësi edhe më të madhe.

Orët vijnë në shumë ngjyra, me një ekran 44 mm të disponueshëm në gri të errët, safir dhe argjend, dhe një ekran më të vogël 40 mm. – gri e errët, rozë ari dhe argjendi me një rrip lejla. Për ata që kërkojnë aventurë, qëndrueshmëri dhe një stil pak më ndryshe, ekziston edhe një orë e zezë me ekran 45 mm.

Megjithatë, kur është koha për të pushuar, mjetet tregojnë rrahjet e zemrës pas stërvitjes intensive, si dhe rekomandimet e përshtatura për ujin bazuar në humbjen e djersës. Një pushim i mirë është i rëndësishëm për mirëqenien e përgjithshme, kështu që të dhënat në orë i ndihmojnë përdoruesit të flenë më mirë.

Seria e orëve inteligjente Watch 5 ka aftësinë për t'u lidhur me disa nga telefonat më të fundit të rrotullimit.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail