Joystickat retro te Nintendos tani mund të përdoren me iPhone, iPad, MacLos Angeles, 27 tetor 2022 (MIA) – Përditësimet më të fundit të iOS, iPad-OS, TV-OS dhe Mac-OS sjellin mbështetje për levat e përditësuara dhe të modernizuara retro Nintendo.

Në fillim të këtij viti, Apple njoftoi më shumë përmirësime të lojërave video që vijnë me iOS 16, duke përfshirë mbështetjen për Nintendo Joy-Con. Tani ato mund të përdoren në kombinim me "iPhone", "iPad", "Macintosh" dhe "Apple TV". Zhvilluesi Stephen Troughton-Smith zbulon se iOS 16.1 dhe TVOS 16.1 tashmë mbështesin levë Nintendo SNES Switch, i cili është në fakt një version modern i Nintendo klasik që tani ka lidhje me valë dhe një hyrje karikimi USB C".

Dyqani i aplikacioneve në internet i Apple nuk mbështet të ashtuquajturat video lojëra "emulatore" jo portative, kështu që leva mund të përdoret për tituj të tjerë në App Store.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail