Kamerat dhe tendencat retro që po kthehen në modëLos Anxhelos, 11 janar 2023 (MIA) - Xhinse me bel të ulët, një telefon me rrokullisje, një aparat fotografik dixhital - të gjitha ato tendenca ishin "cool" në fillim të mijëvjeçarit të tretë... Por duket, i ashtuquajturi. Gjenerata Z po kthehet ngadalë në ato retrotendenca.

Duke gjykuar nga TikTok, kamerat dixhitale po kthehen në një mënyrë të madhe. Dhe hashtag-u #digitalcamera po sheh një rritje të madhe, me videot rreth ikonës rozë Nikon Coolpix duke marrë miliona shikime. TikToker Chelsea X, për shembull, u kërkoi njerëzve që të kapnin një aparat fotografik të dekadës së mëparshme, duke i përshkruar imazhet si "aq të lezetshme"…

Anthony Tabarez, një "ndikues" i Gen Z i cili ka kaluar në përdorimin e një aparati dixhital, i tha New York Times:

– Kur ke diçka tjetër për të xhiruar, është më emocionuese. Jemi mësuar shumë me telefonat tanë.

Me të pajtohet edhe një tjetër “ndikuese” – Zunia Rabotson, e cila mendon se gjërat po bëhen “pak shumë teknologjike” këto ditë dhe se “kthimi pas në kohë” është një gjë e shkëlqyer.

Meqë ra fjala, kërkesa për pajisjet "Nikon Culpix" është rritur me 90 për qind vitin e kaluar.lexo shkretoj
  IDIVIDI Sherbime
Shiko Live TV
TV program
Multibox
Video
Chat
Foto
MaxARENA
WebMail
E-cards
Forum
Games
Tel. Lista
Lajmerime
Fjalor
IDIVIDI Fjalorë 
Powered by MagnumPRO
Download
Horoskopi

Dashi Demi Binjakët Gaforrja Luani Virgjeresha Peshorja Akrepi Shigjetari Bricjapi Ujori Peshqit

webmail