Монтела горд и покрај поразот

Тренерот на Милан, Винченцо Монтела е горд на својот тим и покрај поразот од Интер од (3:2) во градското дерби одиграно синоќа.

- Навистина сум горд и ако играме на овој начин, нема да губиме. Неправедно е што не освоивме барем еден бод, бевме на добар пат. Тешко е да се воведе нов проект со толку многу нови играчи, посебно кога немате доволно време за воигрување, изјави Монтела.

Останува да се види реакцијата на раководството кое во летниот преоден рок за засилувања потроши преку 200 милиони евра и имаше високи амбиции.

Милан по осум одиграни натпревари во Серија А веќе има четири порази и големо заостанување од 12 бода зад лидерот Наполи.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Оди Мујо низ Сахара со пешкир на грб и сретнува бедуин и го прашува: уште колку има до морето?
Бедуинот му одговара: па околу 3000км.
Мујо: еј многу далеку, но плажава ви е...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Веста се ажурира
Верски календар
На денешен ден
1889.- Роден е Волтер Липман, северноамерикански...
1903.- Над селото Цапари, на Пелистер се водеше...
1939.- Во Лондон умре Сигмунд Фројд, австриски...
1984.- Во Струга умре Владо Малески, македонски...