Сари: Играме против најдобрата екипа во Европа

Тренерот на Наполи, Маурицио Сари изјави дека неговите фудбалери вечерва ќе имаат дуел со најдобрата европска екипа.

Италијанскиот тим му гостува на Манчестер Сити во дербито од Ф-групата на Лигата на шампионите.

Сити се наоѓа на врвот на табелата во Премиер лигата, додека Наполи е лидер во Серија А.

- Ќе ни биде исклучително тешко. Сити последниот период на своите ривали има дава по најмалку пет гола. Покрај ефикасниот напад, играат и цврсто во одбраната. Често играат пресинг и тоа го прават со многу играчи. Јасно е дека имаат најдобар тим во Европа, рече тренерот на Наполи.

Сари додаде дека неговата екипа за да напредува треба да игра вакви дуели со силни противници.

Средбата Манчестер Сити – Наполи се игра вечер од 20:45 часот.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Маж и жена се расправаат.
Жената: Ако ми беше сопруг, ќе ти турев отров во кафето.
Мажот: Ако ми беше сопруга, ќе го испиев!
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива без забрани, по претежно суви коловози. ИЗВЕСТУВАЊЕ: Регионалниот пат Р-2332 патен правец Ресен-Охрид (Отешево-Трпејца, преку...
Верски календар
На денешен ден
1204.- Умре Мојсие Мајмоинид, еврејски филозоф,...
1466.- Во Фиренца умре Донати ди Николо ди Бето...
1553.- Роден е францускиот крал Анри IV, прв...
1570.- Данска ја призна независноста на Шведска.