Голманот на Тотенхем го направи потегот на вечерта во ЛШ

Чуварот на мрежата на Тотенхем, Хуго Љорис ја има одбраната на вечерта од дуелите на Лигата на шампионите. Тој синоќа на фантастичен во 54.минута му го одбрани ударот на Карим Бензема од само неколку метри и спречи водство за Реал.

Натпреварот заврши нерешено 1:1 по што Тотенхем и Реал Мадрид се многу блиску до пласман во следната фаза од елитното натпреварување.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Од сите спортови најмногу ги сакам хокејот и боксот.
- Зошто?
- Оти сум забар!

webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Скопје, 20 февруари 2018 (МИА) - Забраната за сообраќај на тешки товарни возила на патниот правец Гостивар-Кичево преку планинскиот превој Стража е укината во 05.30 часот....
Верски календар
На денешен ден
1507.- Роден е италијанскиот сликар Џентиле...
1790.- Умре австрискиот цар Јосиф Втори, син на...
1808.- Роден е францускиот сликар, графичар и...
1886.- Роден е унгарскиот револуционер Бела Кун,...