Баерн се повлече, Санчез го избра Манчестер Сити

Баерн Минхен се откажа од доведување на Алексис Санчез од Арсенал, бидејќи Чилеанецот веќе донесе одлука за продолжување на неговата кариера, изјави претседателот на клубот Карл-Хајнц Румениге.

Румениге индиректно потврди дека Санчез избра да оди во Манчестер Сити, веројатно на крајот од сезоната кога истекува неговиот договор со Арсенал.

- Мислам дека Санчез веќе одлучи во кој кулб ќе оди, така што вратата на неговиот трансфер кај нас е затворена. Тоа не е проблем за нас и Санчез не би бил замена за Левандовски, бидејќи не е класичен напаѓач, изјави Румениге за германски „Скај“.

Санчез во неколку наврати одби продолжување на договор со неговиот сегашен клуб Арсенал.Прочитајте: затвори
  • РЕПЕРТОАРИ
IDIVIDI Сервиси
IDIVIDI Речник
Powered by MagnumPRO
Download
Временска прогноза

Н/А

Нема
Битола
Н/А
Нема
Охрид
Н/А
Нема
Скопје
Виц на денот
Млада дама го прашува еден тукушто запознан господин:
- А вие како постанавте толку богат?
- Ах долга е тоа приказна! Почнав со еден шаблон јајца, купен од фарма, го продадов и...
webmail
IDIVIDI Радио
Македонски
Pop
Classical
Dance
Hip-Hop
Jazz
Rock
Ambient
Tehno&Trance
Состојба на патиштата
Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. ВНИМАТЕЛНО: АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна...
Верски календар
На денешен ден
1805.- Во Џенова е роден Џузепе Мацини,...
1907.- Во Рим е роден Алберто Моравија,...
1941.- Во раните утрински часови, Хитлерова...
1976.- Во Долниот дом на канадскиот Парламент е...